To będzie niezwykły Mikołaj w Krakowie

To będzie z pewnością czas pełen radości, atrakcji i wielu upominków! Zadba o to Mikołaj, z którym 6 grudnia i w nadchodzący weekend spotka się wielu małych i dużych mieszkańców naszego miasta.

W tramwaju

Ponieważ nic nie wskazuje na to, by Mikołaj mógł przemieszczać się jutro po mieście saniami, kolejny rok z rzędu będzie podróżował… tramwajem. Aby mieć szansę na prezent, wystarczy tylko zatrzymać się na jednym z przystanków w centrum miasta Krakowa i poczekać na przyjazd specjalnego, świątecznego tramwaju MPK, ozdobionego śnieżynkami i gwiazdkami. Każde dziecko, które do niego wsiądzie otrzyma upominek. Najmłodsi będą także mogli porozmawiać ze Świętym Mikołajem o swoim wymarzonych prezentach, które chciałyby dostać pod choinkę. Świąteczny tramwaj z wyjątkowym pasażerem będzie kursował od. 16.00 do 20.00 w ścisłym centrum miasta przez pl. Wszystkich Świętych, ul. Franciszkańską, Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Długą, Dworzec Towarowy, Pawią, Westerplatte, św. Gertrudy i Dominikańską.

Informacje o aktualnej lokalizacji tramwaju będą na bieżąco publikowane na oficjalnym profilu MPK na Facebooku.

W szpitalu

6 grudnia na przystanku „Plac Wszystkich Świętych” prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekaże prezenty dla wszystkich dzieci, które ten dzień będą musiały spędzić w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego. Upominki specjalnym tramwajem zawiezie do szpitala ponad 140 Mikołajów.

Wyjątkowy, bo mundurowy Mikołaj odwiedzi także małych pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Przyjedzie o godz. 10.00 w specjalnym konwoju wozów bojowych 6. Batalionu Dowodzenia, radiowozów policyjnych i wozów leśników. Przywiezie ze sobą ok. 700 paczek dla małych pacjentów szpitala. W godz. od 9.00 do 14.00 działać będzie miasteczko mundurowe ze stanowiskami edukacyjnymi. Każdy, kto je odwiedzi pozna las od środka, nauczy się rozpoznawać różne gatunki zwierząt, poczuje się jak prawdziwy żołnierz, zobaczy oddział szturmowy. Ale to nie wszystko. Organizatorzy – Lasy Państwowe, 6. Batalion Dowodzenia 6. Brygady Powietrznodesantowej, policja i Urząd Miasta Krakowa – przygotowali też misję specjalną – wspólne ubieranie 5-metrowej choinki! Rozbłyśnie ona już o godz. 11.00, a potem zaplanowano wspólne kolędowanie z zespołem dziecięcym z klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Na upominki mogą liczyć także pacjenci oddziału onkologii szpitala w Prokocimiu. Spotkanie ze św. Mikołajem zorganizują dla nich Bogdan Dąsal, pełnomocnik prezydenta Miasta Krakowa ds. osób niepełnosprawnych oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową Wyspy Szczęśliwe.

W sobotę

Wyjątkowego gościa będzie można spotkać także w sobotę, 8 grudnia o godzinie 10:00, na ulicy Senatorskiej 1, w budynku Wodociągów Miasta Krakowa. Mikołaj wręczy upominki dla sześćdziesięciu dzieci w wieku 5-11 lat, z krakowskich rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzieci oraz niezwykłego gościa powitają Piotr Ziętara, prezes zarządu Wodociągów Miasta Krakowa, Wanda Słobodzian, członek zarządu Wodociągów Miasta Krakowa oraz Witold Kramarz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W zoo

Mikołaja będzie można spotkać także w najbliższy weekend, w godzinach od 12.00 do 14.00, w ciepłym pawilonie żyrafiarni krakowskiego ogrodu zoologicznego. Na dzieci czekają słodycze oraz wspólne gry i zabawy przygotowane przez pracowników zoo. Wejście na spotkanie odbywać się będzie w ramach biletu.

Na sportowo

W sobotę, 8 grudnia w godz. 13.00-17.00 na krakowskich Błoniach będzie można… dogonić Mikołaja! Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Krakowski Klub Biegacza „Dystans” oraz miasto Kraków ma nie tylko zaszczepić pasję biegania u dzieci, ale także pomóc małym pacjentom oddziału kardiochirurgii dziecięcej CM UJ i podopiecznym Fundacji Wspierania Kardiochirurgii dziecięcej Schola Cordis prof. Janusza Skalskiego. Każda złotówka z pakietu startowego przekazana zostanie na sprzęt wymagany do leczenia wad serca.

Najnowsze

Co w Krakowie