To będzie przełomowy rok dla posła z Krakowa? Widzą w nim premiera!

fot. materiały prasowe PSL

– Żeby cokolwiek zmieniać w Polsce na lepsze, trzeba najpierw wygrać wybory – zaznacza Władysław Kosiniak-Kamysz, który – w razie porażki PiS-u – wskazywany jest na nowego premiera. 

Na pewno na to stanowisko nie przymierza go Platforma Obywatelska czy Nowoczesna, ale sondaże nie pozostawiają wątpliwości – to lider PSL budzi największe zaufanie

Najnowszy sondaż – poseł z Krakowa powinien zostać premierem!

Kosiniak-Kamysz uważa jednak, że dziś Polska jest podzielona. – Bo ci, którzy dostali najwięcej, na sztandarach nie mają wypisanej solidarności, braterstwa ani porozumienia – mają wypisaną nienawiść, zawiść i zazdrość. Ale ich idee poniosą klęskę, bo zwycięży braterstwo, przyjaźń, wielka, nowa Polska – podkreślał lider PSL na noworocznym spotkaniu w Tarnowie.

– Gdzie zaczyna się interes Polski, tam kończy się interes partii. Gdzie zaczyna się interes państwa polskiego, tam muszą odejść na bok partykularne interesy – dodał.

Kosiniak-Kamysz nie chciał jednak jasno zadeklarować, że będzie liderem opozycji w wyborach parlamentarnych. –  Będę szukał tego, co będzie budowało szeroki blok, a nie wskazywało jedną osobę. Żeby cokolwiek zmieniać na lepsze, trzeba wygrać wybory – zaznaczył.

jk

 

Zobacz także