To jest wiadomość! Nowy przewoźnik i nowe połączenia lotnicze z Kraków Airport!

fot. KRKnews

Wizz Air to nowy przewoźnik na Kraków Airport! Dzięki liniom będzie można tanio dostać się aż do 9 nowych krajów z całej Europy. Ceny lotów zaczynają się od 39 złotych.

W Krakowie pojawi się 12 nowych linii, dzięki którym będzie można udać się do 9 nowych krajów. Dzięki Wizz Air z Krakowa będzie można dolecieć do Bari i Katanii we Włoszech, Nicei we Francji, Londynu Luton i Doncaster w Wielkiej Brytanii, Billundzie w Danii, Oslo w Norwegii, Turku w Finlandii, Kijowa – Żuliany i Charkowa na Ukrainie, Kutaisi w Gruzji i Larnaki na Cyprze.

– Oferta z Krakowa to 12 nowych, atrakcyjnych kierunków. Jesteśmy przekonani, że nasi polscy klienci docenią dogodny rozkład lotów, przyjazny i łatwy system rezerwacji online na stonie wizzair.com oraz szeroki wybór możliwości podróży „szytej na miarę”, aby jak najszybciej zaspokoić oczekiwania naszych pasażerów. Nasz rozwój w Polsce korzystnie wpływa na rozwój branży turystycznej i hotelarskiej w kraju – stwierdził Stephen Jones, wiceprezes Wizz Air.

Pierwsze połączenia pojawią się już w kwietniu. Z Kraków Airport będzie można odlecieć do Londynu Luton oraz Kijowa – Żuliany od 89 złotych. Samoloty do Londynu będą kursować dwa razy dziennie, a do Kijowa przez cztery dni w tygodniu. W maju będzie można wybrać się do Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Katanii i Billundu. Od września samoloty mają kursować do Larnaki, Oslo, Charkowa i Kutaisi. Najtaniej, bo już od 39 złotych będzie można polecieć do Billundu oraz Turku.

– Spośród 12 kierunków oferowanych przez Wizz Air, aż 10 to nowości na krakowskim lotnisku. Oczekiwane przez naszych pasażerów bezpośrednie połączenie do Gruzji lub loty do Nicei , Katanii i Bari oraz Laranki to tylko kilka z nich. Nowe połączenia interesują także Małopolan, którzy również wybierają wypoczynek zorganizowany. Współpraca z touroperatorami i biurami podróży wzmacnia także pozycję Kraków Airport – opowiada Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Wizz Air to jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie. Samoloty przewoźnika latają do 44 krajów i obsługują 143 lotnisk. Linia oferuje ponad 600 tras. Flota Wizz Air jest najmłodsza w Europie. Pasażerów obsługują  Airbusy A320 i Airbusy A321. Wkrótce pojawią się kolejne nowe maszyny. Załoga to ponad 4 tys. osob.

Just.

Zobacz także