„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

To już oficjalnie! Obostrzenia covidowe utrzymane! [Aktualizacja]

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Rząd przedłużył obostrzenia w walce z koronawirusem co najmniej do 18 kwietnia.

Obecne zakazy – obowiązujące do 9 kwietnia – zostały przedłużone o trochę ponad tydzień. Spowodowane jest to m.in. sporym obłożeniem szpitalnych łóżek.

– Po tym czasie zdecydujemy, co będziemy robili dalej. Pierwszym krokiem będzie powrót dzieci do żłobków i przedszkoli. Jeszcze w kwietniu powinno to nastąpić – mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.

To oznacza, że zamknięte pozostają wielkopowierzchniowe sklepy meblowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, żłobki i przedszkola (z wyjątkiem są dzieci medyków i służb porządkowych). Z kolei działalność obiektów sportowych ograniczona jest wyłącznie do sportu zawodowego, czyli zamknięte są np. korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe.

Minister zdrowia odniósł się również do sytuacji w Małopolsce.

– Dostępność łóżek ogólnych jest na poziomie, który zabezpiecza kilka najbliższych dni, ale mamy problem z łóżkami respiratorowymi. Dlatego opracowano plan przemieszczania pacjentów – podkreśla Niedzielski.

Minister zdrowia odniósł się również do sytuacji, jaka może panować podczas długiego weekend majowego. – Trudno spodziewać się, byśmy spędzili go tak samo, jak dwa lata temu – przyznał Niedzielski.

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca