To już pewne – będzie podwyżka opłat na autostradzie A4 Kraków – Katowice

Musisz przeczytać

Nie pomógł sprzeciw Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Spółka Stalexport Autostrada Małopolska podnosi opłaty za przejazd płatnym odcinkiem autostrady A4 Kraków – Katowice.

Od 1 października za przejazd samochodu osobowego autostradą A4 Katowice-Kraków na każdej bramce trzeba będzie zapłacić 12 złotych. To 2 złote więcej niż obecnie. Przejazd z Krakowa do Katowic będzie więc kosztować 24 zł.

Tańszy przejazd będzie dla kierowców korzystających z płatności automatycznych. Dziś na każdej bramce muszą zostawić 7 zł, po podwyżce zostawią 8 zł. „Przejazd samochodem osobowym z aplikacjami Autopay bądź SkyCash albo z urządzeniem pokładowym A4Go będzie tańszy o 4 zł na każdej bramce” – zachęca do automatycznych płatności spółka Stalexport Autostrada Małopolska.

Do tego kierowcy korzystający z takiej formy płatności mogą sobie dokupić na zapas impulsów w tańszej cenie – 7 złotych za bramkę. Doładowane do końca września urządzenia pokładowe lub aplikacje pozwolą na płacenie tymi impulsami jeszcze przez 2 lata.

Przeciwko podniesieniu opłat opowiedziała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kiedy spółka Stalexport Autostrada Małopolska kilka tygodni temu zapowiedziała wprowadzenie nowych stawek, GDDKiA uznała podwyżkę za nieuzasadnioną. Ale ta opinia nie była wiążąca dla koncesjonariusza autostrady A4 między Krakowem i Katowicami. I to już pewne – od 1 października przejazd tym odcinkiem A4 będzie droższy.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca