To już plaga! Blady strach padł na właścicieli psów w Krakowie!

Nie puszczajcie psów wolno i dokładnie sprawdzajcie, czym się interesują. Niestety, w Krakowie swoją chorą krucjatę przeciwko zwierzętom prowadzą ludzie bez sumień i robią to już na wielką skalę.

We wtorek pisaliśmy, że ktoś rozrzucił trujące substancje i kiełbasy z gwoździami w rejonie Prądnika Czerwonego. Teraz kolejne trutki pojawiły się na ul. Sołtysowskiej w rejonie Czyżyn. Ktoś chciał zaszkodzić zwierzętom i to się niestety udało.

Na os. Fajny Dom przy ul. Sołtysowskiej znaleziono trutkę na szczury. Prawdopodobnie została rozrzucona specjalnie, by zaszkodzić czworonogom. Zatruły się trzy psy. Niestety, dwóch z nich nie udało się odratować.

Zatrucia odnotowano też  na ul. Jerzego Bajana na Prądniku Czerwonym, gdzie ktoś również rozrzucił trutkę. Wcześniej truciciele zostawiali niebezpieczne substancje i mięso z ostrymi przedmiotami koło kliniki weterynaryjnej w Bronowicach. Co więcej, z tym problemem często musi się też mierzyć Nowa Huta.

Obrońcy zwierzą apelują: jeżeli znajdziecie niebezpieczne substancje lub przedmioty, które mogą zaszkodzić czworonogom to dzwońcie na policję lub straż miejską. W przypadku zatrucia należy udać się od razu do weterynarza. Nie powinno się również wypuszczać kotów samych z domu, a psy na spacerach powinny nosić kaganiec.

Just.

zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay

Najnowsze

Co w Krakowie