To miała być niezapomniana noc… Poznał kobietę, obudził się okradziony

fot. Foter.com

Miało być miło, romantycznie, a może jeszcze coś więcej… Tymczasem skończyło się na wielkim strachu i sporych stratach.

To miał być upojny wieczór na krakowskim Rynku. Pokrzywdzony spędzał czas w  śródmiejskich pubach, a jedna z młodych kobiet szczególnie upodobała sobie jego towarzystwo. Mężczyzna nie podejrzewał, że właśnie staje się potencjalną ofiarą 22-latki…

Kobieta ochoczo piła alkohol i dbała, aby pokrzywdzony również degustował wyskokowe trunki. Taki przebieg zdarzeń zapamiętał, zanim stracił przytomność. Obudził się dopiero następnego dnia wieczorem w swoim mieszkaniu, które zostało splądrowane i ograbione ze sprzętu elektronicznego. Wówczas o sprawie powiadomił policję.

„Kryminalni z KP III w Krakowie niezwłocznie przystąpili do ustalenia dokładnych okoliczności, w jakich doszło do popełnienia przestępstwa oraz typowania jego sprawców. Wnikliwa i intensywna praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania 22-latki oraz jej dwóch kompanów w wieku 24  i 29 lat, którzy wspólnie dokonali rozboju na zgłaszającym. Policjanci odzyskali także część skradzionych przez nich rzeczy, których nie zdążyli spieniężyć” – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji.

Według ustaleń przestępcy wykorzystali chwilę nieuwagi pokrzywdzonego, dosypując mu do napoju substancję, która spowodowała utratę świadomości. Następnie sprawcy, wspólnie ze swą ofiarą, udali się do mieszkania 24-latka, z którego skradli telefony komórkowe, laptopa oraz pieniądze. Wartość strat powstałych w wyniku rabunku sięgnęła kwoty 10 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi  do 12 lat więzienia, przy czym  jeden z nich odpowie za ten czyn w warunkach tzw. recydywy, co powoduje zwiększenie wymiaru kary.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące, wobec kobiety zastosowano dozór policji.

jk

zdjęcie tytułowe / fot. Foter.com

 

Zobacz także