To miejsce przestanie być czarną plamą na mapie Krakowa. Będzie duża inwestycja!

fot. Pixabay
– Na Kurdwanowie basen jest, w Bieżanowie też. Na Ruczaju się buduje, w Nowej Hucie aż dwa. A w zachodnim Krakowie nie ma żadnego. Tak, ten basen jest potrzebny – nie ma wątpliwości radny Grzegorz Stawowy.
 
Cztery lata trwały prace nad tym pomysłem, aż w końcu udało się przekonać radę miasta, by poparła inwestycję. W efekcie za ok. dwa lata przy Alei Kijowskiej ma powstać nowoczesny basen.
 
KRKnews: Jak udało się przeforsować ten pomysł wśród radnych?
 
Grzegorz Stawowy, radny miasta Krakowa: To był proces wieloletni. Wiadomo, że radnych jest 43. A dużych inwestycji udaje się wprowadzić do budżetu niewiele. Rozmawiałem z radnymi wszystkich klubów i przekonywałem. Pomogło zaangażowanie mieszkańców oraz ich interwencje.
 
O budowie basenu mówi się od kilku lat. Czemu tyle to trwało?
 
– Ten proces kosztował mnie cztery lata pracy. Najpierw szukałem działki gminnej. Następnie należało przekonać dyrektora szkoły, uzyskać decyzje administracyjne. I na końcu przekonać całą rzeszę urzędników i całą Radę Miasta, aby zgodzili się na inwestycję za 26 mln zł właśnie na Krowodrzy.
 
Czy ten basen rzeczywiście jest tak potrzebny?
 
Grzegorz Stawowy: Na Kurdwanowie basen jest, w Bieżanowie też. Na Ruczaju się buduje, w Nowej Hucie aż dwa. A w zachodnim Krakowie nie ma żadnego. Tak, ten basen jest potrzebny. Mieszkańcy o niego prosili. Ponadto, taki obiekt podnosi komfort życia i daje nowe możliwości spędzania czasu wolnego.
 
 
Jak ma wyglądać basen?
 
– Na wizualizacjach jest ładny i atrakcyjny. Będzie miał 25 metrów długości pływalni i co najważniejsze – ruchome dno. To akurat pozwoli korzystać z niego wszystkim, nawet najmłodszym mieszkańcom. Będzie połączony ze szkołą, co ułatwi korzystanie młodzieży z obiektu.
 
Czy coś jeszcze planowane jest w budynku?
 
– Sauny, grota solna, trybuny dla rodziców oraz widzów. I jak mówiłem – ruchome dno. To właśnie będzie robiło tzw. różnicę. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Kiedy basen będzie gotowy?
 
– Budowa rozpocznie się jeszcze jeszcze jesienią, a gotowy powinien być po 2 latach. Wartość inwestycji to ponad 26 000 000 złotych i jest to jednocześnie najdroższa inwestycja jaką udało mi się zrealizować na Krowodrzy.
 
Rozmawiał pij
zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay

Zobacz także