To nagranie przejdzie do historii! Wielka radość na Zakopiance [wideo]

Kojarzycie filmy katastroficzne, w których udaje się uratować grupę ludzi dzięki podkopowi? Właśnie tak kojarzy nam się to nagranie.

O co chodzi? Z dwóch stron Lubonia Małego kopano tunele i trzymano kciuki, by kiedyś się ze sobą spotkały. Doszło do tego wczoraj, a widok był co najmniej ciekawy.

Ciężki sprzęt dokonał ostatnich uderzeń, robotnicy zaczęli wychodzi z dziury jak mrówki, a za moment w tunelu rozległy się oklaski:

Wygląda to jak wydostanie ludzi z jakiejś pułapki, w której przesiadywali miesiącami. I w sumie czasowo niewiele się to różniło, bo drążenie tunelu rozpoczęto 6 marca 2017 r. w Naprawie, od prawego portalu północnego. Pracowano 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pod górą Luboń Mały w Beskidzie Wyspowym drążone są dwa tunele. Każdym docelowo pojazdy będą jechać w jednym kierunku i każdy będzie miał 2060 metrów długość. Aby osiągnąć ten wynik, konieczne jest wydrążenie ok. 1919,6 m tunelu prawego i ok. 1922,4 m tunelu lewego. Pozostałe części tuneli wykonane są w wykopie, który po ukończeniu prac zostanie zasypany.

dk, GDDKiA

Najnowsze

Co w Krakowie