To naprawdę dzień bez samochodu… Przynajmniej dla właściciela tego auta

Straż Miejska w niecodzienny sposób przypomina o tym, że środa 22 września 2021 roku to dzień bez samochodu. Strażnicy na swoim Facebooku opublikowali zdjęcie samochodu odholowywanego z ulicy z ulicy Długiej. Dla właściciela tego auta to naprawdę dzień bez samochodu…

Do końca tygodnia trwa akcja „Wystarczy 1 metr” skierowana do kierowców. Funkcjonariusze wraz z inspektorami ruchu kontrolują, czy samochody zaparkowane wzdłuż ulic w centrum miasta, nie blokują przejazdu tramwajom. Akcja prowadzona jest m.in. na ul. Długiej, gdzie najczęściej dochodzi do blokowania tramwajów przez samochody stojące zbyt blisko torowiska. Od początku 2021 roku na ul. Długiej doszło do niemal 50 przypadków zablokowania tramwajów przez nieprawidłowo zaparkowane samochody.

1 września na ul. Długiej, na odcinku od ul. Szlak do ul. Słowiańskiej, wprowadzona została strefa ograniczonego ruchu. Od tego momentu strażnicy interweniowali 41 razy, w związku z niestosowaniem się kierujących do znaku B-1 tj. zakazu ruchu w obu kierunkach. Funkcjonariusze nałożyli 21 mandatów karnych, pouczyli 19 osób i w jednym przypadku skierowali sprawę do sądu.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie