„To nas obraża”. Arcybiskup Jędraszewski znowu mówi o „ideologiach, które chcą zatruć serca”

– Błędne i nieprawdziwe ideologie chcą zatruć nasze serca i umysły w odniesieniu do najbardziej świętych rzeczy: w odniesieniu do samego Boga i Jego Przenajświętszej Matki Maryi Dziewicy. Przeżywamy to z największym bólem. Nie możemy na to pozwolić, bo to także nas obraża – mówił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas uroczystości odpustowych w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

To już kolejna homilia, w której duchowny odnosi się do „nieprawdziwych ideologii”. Do tej pory mówił głównie o środowiskach LGBT, nazywając je „tęczową zarazą”.

Tym razem wygłosił kazanie podczas odpustu w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tutaj możecie odsłuchać całej homilii arcybiskupa.

W obronie słów głoszonych przez Jędraszewskiego, stają inni duchowni. – Módlmy się też za naszych drogich nam pasterzy z naszej archidiecezji, którzy odważnie bronią prawdy i prawa Bożego wobec różnego rodzaju niszczycielskich ideologii – można było usłyszeć z ust kardynała Zenona Grocholewskiego podczas niedzielnych uroczystości.

Z kolei wcześniej arcybiskupa bronił metropolita częstochowski. – Codziennie zanosimy modlitwę za księdza arcybiskupa Marka, który nie jest słuchany w całości. Tak było z Jezusem – mówił arcybiskup Wacław Depa.

Seksturystyka, homolobby, pedofilia… Oto najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi głowy krakowskiego Kościoła

Najnowsze

Co w Krakowie