To ONA będzie walczyć o władzę w Krakowie! Kukiz’15 przedstawił kandydatkę

Znacie Jolantę Gajęcką? Nie przejmujcie się – my też nie znamy. Ale zaraz będzie o niej głośno, bo została dziś oficjalną kandydatką na prezydenta Krakowa. Stoi za nią Kukiz’15.

Czy ma szanse wygrać wybory? Szczerze w to wątpimy. Zapytaliśmy dziesięciu przypadkowych krakowian, czy znają Gajęcką. Dziesięciu odpowiedziało, że nie.

W ugrupowaniu twierdzą jednak, że nie jest to problem.

– Nasz kandydat musi być kompetentny i pracowity, a nie błyszczeć w mediach. Gajęcka pokazała, że potrafi pracować i nie jest uwikłana w żadne układy polityczne, które męczą Kraków – mówi nam Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz’15 i liderka tego ugrupowania w Krakowie.

O kandydatce na prezydenta próżno szukać także informacji w Internecie. Tych jest naprawdę niewiele. Jedynym głośnym „przypadkiem” był jej spór (jako dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Krakowie) z wiceprezydent Katarzyną Król. Chodziło o reformę oświaty. Więcej możecie przeczytać tutaj.

– Ja też wygrałam wybory do Sejmu RP, mimo że nie byłam medialna. Uczciwie jednak pracowałam i wyborcy dali mi szansę – twierdzi Ścigaj.

Podkreśla także, że już wkrótce poznamy program kandydatki na prezydenta miasta. – Chcemy pokazać alternatywę i drogę, którą warto zmieniać małe ojczyzny – kończy posłanka w rozmowie z KRKnews.

(lm)

Najnowsze

Co w Krakowie