Torowisko na Starowiślnej musi zostać naprawione. Co to oznacza dla rozkładów jazdy?

Przez dwie najbliższe noce wystąpią zmiany w kursowaniu tramwajów jeżdżących po ulicy Starowiślnej. Torowisko wymaga wymiany i musi zostać wyłączone z ruchu.

Ruch będzie wstrzymany przez dwie noce – z wtorku na środę i ze środy na czwartek. W godzinach 20:00 – 4:30 tramwaje nie pojadą na odcinku od skrzyżowania ulic Limanowskiego i Na Zjeździe do skrzyżowania ulic Starowiślna i Dietla (w kierunku centrum Krakowa) oraz od ul. Miodowej do ul. Św. Wawrzyńca (w kierunku Podgórza).

W związku z powyższym, w dniach 27-28.02.2018 r. (wtorek – środa) od godz. 20:00 do końca kursów zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych:

linia 3 – kursować będzie na trasie czasowo zmienionej. W kierunku Krowodrzy Górki: od przystanku „Podgórze SKA” ul. Limanowskiego, Krakowską, Dietla do przystanku „Starowiślna” i dalej po stałej trasie. W kierunku Nowego Bieżanowa P+R linia kursować będzie przez ul. Dajwór i Św. Wawrzyńca;

linia 19 – kursować będzie na trasie czasowo zmienionej. W kierunku Dworca Towarowego: od przystanku „Korona” ul. Krakowską, Dietla do przystanku „Starowiślna” i dalej po stałej trasie. W kierunku Borku Fałęckiego linia kursować będzie przez ul. Dajwór i Św. Wawrzyńca;

linia 24 – kursować będzie na trasie czasowo zmienionej (w obu kierunkach): od Kurdwanowa P+R do przystanku „Podgórze SKA” bez zmian, następnie ul. Limanowskiego, Krakowską, Dietla do przystanku „Starowiślna”, gdzie linia wróci na stałą trasę do Bronowic Małych.

Rozkłady jazdy pozostaną BEZ zmian.

Dla linii 3 i 19 w kierunku Podgórza zamiast przystanku „Św. Wawrzyńca” funkcjonował będzie przystanek „Dajwór” (na ul. Św. Wawrzyńca).

Bilety okresowe wykupione na linie 3, 19 i 24 zachowują ważność na stałych i zmienionych trasach tych linii. Dodatkowo, bilety okresowe wykupione na linię 24 zachowują ważność w tramwajach linii 3 i 19 na trasie przez ul. Dajwór i Św. Wawrzyńca.

(wm, krakow.pl)

Zobacz także