Tragedia na Skawie. Nie żyje uczestnik spływu kajakowego

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na rzece Skawie, na odcinku między Witanowicami a Woźnikami. Po kolizji trzech kajaków płynące im osoby wpadły do wody. Jeden z uczetsników spływu pomagał wydostać im się z wody. Chwilę później nagle wpadł do wody. Po wyciągnięciu z niej był nieprzytomny. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować.

O tragedii informował 112Wadowice.pl. „Tragedia na rzece Skawa. Mężczyzna wypadł z kajaku w gminie Tomice, na odcinku pomiędzy Witanowicami a Woźnikami. Na miejscu działania prowadzą służby ratunkowe. Niestety mimo podjętej RKO nie udało się uratować poszkodowanego” – czytamy na Facebooku 112Wadowice.pl.

Fot. Facebook 112Wadowice.pl

Potem okazało się, że przebieg wydarzeń był nieco inny. Zaczęło się od kolizji trzech kajaków. Płynące nim osoby wpadły do wody. Z wody pomagał im się wydostać 46-letni uczestnik spływu. Miał na sobie kapok. Kiedy już wszyscy byli na brzegu, mężczyzna zaczął wyciągać z wody kajaki. Nagle stracił równowagę i wpadł do wody. Po wyciągnięciu na brzeg był nieprzytomny. Podjęta akacja reanimacyjna nie przyniosła efektu – mężczyzny nie udało się uratować.

🚨 ALARM 🚨Dziś (24.07) punktualnie o godzinie 12:30 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań na rzece Skawa. W zgłoszeniu…

Posted by OSP Radocza on Saturday, July 24, 2021

Przyczyny wypadku będzie badać policja. Przewidziana jest także sekcja zwłok zmarłego mężczyzny.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie