Tragiczny wypadek w ośrodku jeździeckim pod Krakowem. Nie żyje 23-letnia amazonka. Kopnął ją jej własny koń

fot. Pixabay

Nie żyje 23-letnia amazonka z klubu KJ Leśna Wola, Izabela Grochowina. Zawodniczkę kopnął w głowę jej własny koń. Do tragicznego wypadku doszło w klubie jeździeckim w Michałowicach pod Krakowem. Lekarzom nie udało się jej uratować.

„W ostatnich godzinach 2020 roku doszło do groźnego w skutkach wypadku, w ośrodku jeździeckim KJK Szary w Michałowicach. 23-letnia amazonka reprezentująca barwy KJ Leśna Wola, Izabela Grochowina, podczas ostatniego w starym roku spaceru z koniem została przez spłoszonego wierzchowca kopnięta w głowę” – donosi swiatkoni.pl.

„Kopnięcie było na tyle nieszczęśliwe, że doszło u amazonki do nagłego zatrzymania krążenia. Pierwsza pomoc i przywrócenie funkcji życiowych (oddech i krążenie krwi) nastąpiło w stajni w Michałowicach. Dalszą pomoc poszkodowanej zapewnili ratownicy z zespołu HEMS (Helicopter Emergency Medical Service), którzy odtransportowali pacjentkę do szpitala w Krakowie. Niestety lekarzom krakowskiego szpitala nie udało się wygrać dalszej walki o życie Izabeli” można przeczytać na portalu światkoni.pl.

(red)

Zobacz także