„Tramwaj patriotyczny” wyjedzie na ulice Krakowa

W czwartek, 3 maja już po raz 24. ulicami naszego miasta przejedzie „Tramwaj patriotyczny”. I jak co roku, w wykonaniu uczniów małopolskich szkół, zabrzmią w nim polskie pieśni patriotyczne.

Na uczestników wspólnego śpiewania czekają śpiewniki polskich pieśni patriotycznych zawierający 34 utwory – teksty, nuty, komentarz historyczny, kolorowa wkładka prezentująca krakowskie ślady Ignacego Jana Paderewskiego, a także biało-czerwone chorągiewki, plakietki i ulotki.

Pojazd będzie kursował w godz. od 10.30 do 14.30 na trasie: Poczta Główna, plac Wszystkich Świętych, Filharmonia, Teatr Bagatela, ul. Długa, Dworzec Towarowy, Dworzec Główny Zachód, Poczta Główna.

Tramwaj będzie kursował w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ramach 32. edycji projektu „Młodzież pamięta” – organizowanego w Małopolsce od 2002 r. przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazanie, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski.

(ip)

Zobacz także