Tramwaj taranuje samochód na torach [video]. To przestroga i apel

Ten film pokazuje, że w starciu z tramwajem samochód nie ma żadnych szans. To był tylko pokaz próby zderzeniowej, który ma być ostrzeżeniem i apelem dla kierowców, a także pieszych.

Na przejazdach tramwajowych warto zachować rozwagę. Dzisiaj na zajezdni tramwajowej Podgórze odbył się pokaz zderzenia tramwaju z samochodem osobowym.

Posted by Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie on Thursday, September 15, 2022

Pokaz odbył się kilka dni temu w ramach sympozjum „Wypadki drogowe w praktyce biegłych”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Biegłych Sądowych do Spraw Wypadków Drogowych. – Po raz kolejny zwracamy się z apelem do kierowców i pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania i przechodzenia przez torowiska – powiedział po prezentacji Mariusz Szałkowski, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie. – Podobne symulacje robiliśmy już w przeszłości na naszej zajezdni. Dzisiejsza prezentacja odbywała się w trudnych warunkach, bo padał deszcz, tory były mokre. Ale jest to właśnie taka sytuacja, w której często muszą sobie radzić wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, w tym nasi kierowcy i motorniczowie. Zbliża się jesień, kiedy coraz częściej pada deszcz i wcześniej zapada zmierzch. W takich warunkach widoczność często jest ograniczona i to wtedy najczęściej dochodzi do wypadków, które mogą mieć tragiczne skutki – zwracał uwagę Mariusz Szałkowski.

W 2021 roku doszło w Krakowie do 397 kolizji oraz 14 wypadków z udziałem samochodów i tramwajów. W 2022 roku do 14 września takich kolizji było 322, a wypadków 5.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie