Tramwajem do Wieliczki? Będzie koncepcja przedłużenia linii tramwajowej co najmniej do granicy Krakowa

Jest kolejny pomysł na rozbudowę sieci linii tramwajowych w Krakowie. Tym razem chodzi o wydłużenie istniejącej linii biegnącej wzdłuż ulicy Wielickiej co najmniej do os. Rżąka. Ale być trasa tramwaju zostanie podciągnięta poza granice Krakowa. Czy to oznacza, że tramwajem będzie można dojechać aż do Wieliczki?

Takiej linii tramwajowej jeszcze w Krakowie nie było. Do tej pory wszystkie tramwaje kursowały w granicach miasta. A teraz pojawił się pomysł, by linię tramwajową pociągnąć aż do Wieliczki.

Urząd Miasta Krakowa właśnie ogłosił przetarg opracowanie „Wielowariantowej koncepcji budowy linii tramwajowej pomiędzy skrzyżowaniem ulic Wielickiej, Telegi, Kostaneckiego a osiedlem Rżąka wraz z pętlą tramwajową oraz parkingiem Park&Ride”. Ale to nie jedyny cel tego opracowania – wykonawca koncepcji będzie musiał także określić „możliwości techniczne w zakresie przekroczenia linią tramwajową autostrady A4 w kierunku południowym”. A to oznacza wskazanie ewentualnego przebiegu linii tramwajowej do Wieliczki.

Nowa linia tramwajowa ma przede wszystkim służyć mieszkańcom os. Rżąka i osobom dojeżdżającym do nowego Szpitala Uniwersyteckiego. Jej ewentualne przedłużenie nad autostradą A4 w kierunku Wieliczki będzie rozważane w dalszej kolejności.

Koncepcja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku. Wykonawca powinien przedstawić cztery warianty przebiegu nowej linii tramwajowej. Na opracowanie koncepcji miasto ma niespełna milion złotych.

GS

Zakłady bukmacherskie online – 3 zalety typowania przez Internet

 

Najnowsze

Co w Krakowie