Trasa Łagiewnicka wciąż budzi emocje

Jest coraz bliższa realizacji, ale nadal wywołuje burzliwe dyskusje. We wtorek radni rozmawiali z mieszkańcami Kurdwanowa na temat Trasy Łagiewnickiej. – Atmosfera była gorąca – mówi radny Grzegorz Stawowy.

W spotkaniu wzięło udział około 150 osób i to kolejny dowód na to, że budowa nowej drogi wywołuje emocje. Atmosferę dodatkowo podgrzał radny PiS, który zaprezentował nieaktualny plan zagospodarowania. – Były na nim szerokie drogi i wysokie budynki. Taka wizja wywołała spore oburzenie nim ludzie zrozumieli, że jest już nieaktualna – mówi Stawowy.

Nic dziwnego, że sytuacja była nerwowa, a pewnym momencie padł nawet wniosek, by w ogóle zrezygnować z miejscowego planu zagospodarowania.

Mieszkańcy wyrazili swoje obawy. – Było kilka wniosków, całkiem zresztą sensownych. Ludzie czują obawy i nie ma w tym nic dziwnego. Problem polega na tym, że wszyscy mieszkańcy chcą poprawy infrastruktury, ale nikt nie chce, by drogi przebiegały pod ich oknami – dodaje Stawowy.

Spotkanie zakończyło się w pozytywnej atmosferze. Radni poczuli, że udało im się załagodzić obawy mieszkańców i pchnąć sprawę w dobrym kierunku.

Pod koniec sierpnia spółka odpowiedzialna za budowę Trasy Łagiewnickiej ogłosiła przetarg na budowę 3,7-kilometrowego odcinka III obwodnicy. Według szacunków ma kosztować około 1,2 mld złotych, a ukończona i rozliczona do 2020 roku.

(mm)

Najnowsze

Co w Krakowie