Trening Noworoczny Cracovii. Pierwszy gol w nowym roku padł o godz. 12.18

Tradycyjnie pierwszego stycznia o godzinie dwunastej w południe, na stadionie Cracovii rozpoczął się Trening Noworoczny. Na boisku pojawiła się drużyna pierwszego zespołu, rywalizująca z drużyną występującą na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Tegoroczna trening miał wyjątkowy charakter. W dniu 21 grudnia pożegnano dotychczasowego właściciela krakowskiego klubu, Janusza Filipiaka. Zaledwie jedenaście dnia po tym wydarzeniu, piłkarze pierwszej drużyny oraz zespołu do lat 19 stanęli naprzeciw siebie w sparingu. W spotkaniu między dwoma drużynami „Pasów” lepsza okazała się drużyna „pierwsza”, której trenerem jest Jacek Zieliński. Zespół ten triumfował wynikiem 6:2. Pierwszą bramkę w roku 2024 zdobył o godzinie 12:18 Sylwester Lusiusz, zawodnik drugiej drużyny.

Rolę gospodarza przejęła wdowa po profesorze – Elżbieta Filipiak, która została nową prezes klubu. Toast wzniosła w towarzystwie wiceprezesa Stefana Majewskiego, Ireneusza Rasia, wiceministra sportu i trenera Jacka Zielińskiego. Gościem specjalnym był kompozytor Zygmunt Konieczny, który jest sympatykiem „Pasów”.

– Mamy od 100 lat tradycję noworoczną w Krakowie – przypomniała p.o. prezesa Cracovii Elżbieta Filipiak. – Bardzo się cieszę, że tak tłumnie kibice przyszli na ten mecz. To był trudny rok dla mnie i dla klubu. Zrobimy wszystko, by klub się rozwijał. Patrzymy w przyszłość i cieszymy się, że mamy wiernych kibiców. Życzę wszystkim szczęścia w życiu osobistym, a naszej drużynie samych sukcesów sportowych.

 

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie