Trudne warunki w Tatrach. Spadł śnieg

Wyższe partie Tatr, pokryła dzisiaj w nocy cienka warstwa śniegu. Termometry pokazały w tych miejscach -1,5 st. TOPR prosi o ostrożność i rozwagę w czasie wycieczek górskich.

Przed nami długi weekend, co oznacza korki na Zakopiance i jak pokazały ostatnie dni, korki także na górskich szlakach. Sytuacja w wyższych partiach gór nie wygląda jednak dobrze.
Jak informuje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. Szlaki są mokre i śliskie, a powyżej 2000 m.n.p.m możliwe oblodzenia w szczególności na stokach północnych. W dolnych partiach Tatr, na niektórych szlakach, wciąż stoi woda, a w miejscach gdzie są prowadzone prace leśne jest sporo błota.
Szczególnie zabłocone są Dolinia Starorobociańska, na Ścieżce nad Reglami między Doliną Lejową, a Doliną Chochołowską oraz w rejonie Drogi pod Reglami przy Dolinie Strążyskiej.
Zamknięta jest też, prawa część szlaku dookoła Morskiego Oka (koło Dwoistej Siklawy).

Ponad to, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego w wielu miejscach, trwa zrywka i wywóz drewna, oraz inne prace leśne. Prosimy o ostrożność w tych miejscach i stosowanie się do poleceń pracowników Parku – apeluje TOPR.

(bg)

fot. kamery.topr.pl

Najnowsze

Co w Krakowie