Trwa ekshumacja pary prezydenckiej

fot. DrabikPany via Foter.com

Zaczęło się. O godzinie 18:00 Na Wzgórzu Wawelskim rozpoczęła się ekshumacja ciał pary prezydenckiej. To początek procesu ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

Procedura rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 18:00. Wcześniej Wzgórze Wawelskie zostało zamknięte dla turystów, a maruderzy zostali wyproszeni. Za bramę wjechała straż pożarna i karetka pogotowia, a także ekipy techniczne oraz kamieniarze, którzy jako pierwsi zabrali się do pracy, by otworzyć sarkofag znajdujący się w krypcie.

Gdy stanie się to faktem, zgromadzone osoby odmówią krótką modlitwę, poprowadzoną przez księdza prałata Zdzisława Sochackiego. W procedurze uczestniczyć będą przedstawiciele prokuratury, policji oraz sejmowej podkomisji zajmującej się katastrofą smoleńską. Oczywiście będą obecni także najbliżsi pary prezydenckiej.

Po opuszczeniu Wzgórza Wawelskiego, trumny ze szczątkami pary prezydenckiej zostaną przewiezione eleganckimi karawanami do Zakładu Medycyny Sądowej UJ Collegium Medicum przy ul. Grzegórzeckiej. To około 2,5 km od Wawelu. Tam oczekuje na nie zespół medyków, który przeprowadzi badania.

Jeśli uda się przeprowadzić wszystkie badania w ciągu czterech dni to 18 listopada nastąpi kolejny pochówek pary prezydenckiej. Ma to być skromna uroczystość, tylko dla najbliższych.

(wm)

fot. DrabikPany via Foter.com

Zobacz także