Oto kara za nękanie! Wydzwaniał po 50 razy dziennie…

fot. policja

Zarzut stalkingu usłyszał 25-letni krakowianin, który uporczywie nękał swoją ofiarę. Mężczyzna został zatrzymany na lotnisku, grozi mu do 3 lat więzienia.

Od kilku miesięcy 21-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego była nękana przez znajomego mężczyznę,  m.in. poprzez wielokrotne dzwonienie (nawet po 50 razy dziennie), wysyłanie wiadomości za pośrednictwem różnych komunikatorów, nachodzenie w miejscu pracy oraz zakładanie fałszywych kont na portalu społecznościowym z wykorzystaniem jej danych osobowych.

Mężczyzna kierował w stosunku do pokrzywdzonej groźby pozbawienia życia.  Pewnego razu zaatakował  i przytrzymując ją gwałtownie spowodował u niej obrażenia ciała. 


Jego zachowanie stało się na tyle uporczywe i stwarzało poczucie zagrożenia dla kobiety, że w końcu zwróciła się o pomoc do policjantów, którzy wszczęli dochodzenie w tej sprawie.

– Po analizie dowodów policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach postanowili przesłuchać stalkera. Mężczyzna, jak się okazało, przebywał wówczas za granicą. Funkcjonariusze ustalili datę jego powrotu do Polski i tego dnia, wspólnie z pracownikami straży granicznej, oczekiwali na jego przylot na lotnisku w Balicach. Niczego niepodejrzewający 25-latek został zatrzymany zaraz po przejściu strefy biletowo – bagażowej – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, 25-latkowi przedstawiono zarzuty stalkingu, za co grozi kara do 3 lat więzienia oraz spowodowania obrażeń ciała, za które z kolei grozi do 2 lat więzienia. Do czasu finału sądowego prokurator zastosował wobec sprawcy dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i komunikowania się z nią w jakiejkolwiek formie.

jk

Zobacz także