Trzaskowski prezydentem Polski? Dwa lata temu „zapomniał” o rodzinie z Krakowa

Decyzja zapadła. Media informują, że nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski będzie Rafał Trzaskowski.

Jak podała ″Rzeczpospolita″ dziś Trzaskowski ma zostać oficjalnie przedstawiony jako kandydat, który zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską.

W ostatnich tygodniach poparcie dla Kidawy-Błońskiej zaczęło systematycznie spadać. W ostatnim sondażu wyborczym IBRiS dla „Rzeczpospolitej” Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskała 4,5 proc. poparcia. Poparcie dla kandydatki Koalicji Obywatelskiej zaczęło spadać i osiągnęło poziom 2 proc. po tym, jak zaczęła ona wzywać do bojkotu wyborów zaplanowanych pierwotnie na 10 maja, które – w związku z epidemią koronawirusa – miały odbyć się wyłącznie w formie korespondencyjnej. Kidawa-Błońska zawiesiła również swoją kampanię – czytamy w ″Rzeczpospolitej″.

W obozie KO wpadli w panikę i rozpoczęło się poszukiwanie następcy. Analizowano kilka nazwisk, ale w wewnętrznych głosowaniach od początku najlepiej wypadał Trzaskowski. Wczoraj wieczorem wyciekła informacja, że prezydent Warszawy zgodził się na kandydowanie. Dziś ta informacja ma zostać potwierdzona przez partię.

48-letni Trzaskowski od listopada 2018 roku pełni rolę prezydenta Warszawy. W stolicy boją się, że jeśli Trzaskowski zrezygnuje ze stanowiska prezydenta Warszawy, zostanie tam wprowadzony komisarz PiS. – Nie wolno oddać Warszawy komisarzowi z Pis. Opamiętajcie się! – napisała Hanna Gronkiewicz-Waltz na Twitterze.

W 2015 Trzaskowski kandydował do Sejmu z okręgu krakowskiego. Na jego stronie internetowej można było wówczas przeczytać informacje o jego rodzinie z Krakowa.

″Urodziłem się 17 stycznia 1972 roku na warszawskim Powiślu z matki Warszawianki i Ojca z Krakowa. Mój ojciec – krakowski jazzman, dziadek – przedwojenny krakowski sędzia apelacyjny i pradziadek – podpora galicyjskiego szkolnictwa – wszyscy byli krakowianami, jak również i przyrodni brat – Piotr Ferster, wieloletni dyrektor Piwnicy pod Baranami. Rodzina ze strony matki od pokoleń związana jest z Warszawą. Wuj, brat matki Andrzej Arens poległ w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego. Ciotka, siostra matki Izabella Skrońska z domu Arens była łączniczką Komendy Głównej AK”.

Gdy zdecydował się kandydować na prezydenta Warszawy, historia rodziny została zmodyfikowana.

„Urodziłem się 17 stycznia 1972 roku na warszawskim Powiślu z matki warszawianki i ojca z Krakowa. Ojciec był jazzmanem, kompozytorem i pianistą. Prowadził m. in. Orkiestrę Polskiego Radia i Telewizji Studio S-1 w Warszawie. Rodzina ze strony matki od pokoleń związana jest z Warszawą. Wuj, brat matki Andrzej Arens, poległ w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego. Ciotka – siostra matki – Izabella Skrońska z domu Arens, była łączniczką Komendy Głównej AK”.

Ciekawe, do kogo przyzna się tym razem?

ml

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie