Trzeci Festiwal Wody – podróż do Królestwa Rurogrodu!

Ciekawią was wodne eksperymenty? Interesujecie się właściwościami wody? A może po prostu lubicie działać twórczo i kreatywnie? Jeśli tak, to koniecznie musicie przyjść na trzeci Festiwal Wody – woda nas kręci! organizowany przez Wodociągi Miasta Krakowa. W  sobotę 29 września, Zakład Uzdatniania Wody Bielany zamieni się w prawdziwe Królestwo Rurogrodu, pełne fantastycznej zabawy!

Od godziny 10:00 do 16:00 przy ul. Księcia Józefa 299, na rodziców i dzieci czekać będzie wiele ciekawych doświadczeń, zadań i quizów, a co najważniejsze duża dawka wiedzy!

 – To już trzeci Festiwal Wody, który mamy przyjemność organizować. Co roku poprzeczka jest coraz wyżej, zwłaszcza, że w ubiegłym roku odwiedziło nas ponad 2 tys. osób. Pozytywne oceny poprzednich edycji nie tylko nas cieszą, ale przede wszystkim bardzo mobilizują – powiedział nam Piotr Ziętara  Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa.

A co w programie III Festiwalu Wody? LABORATORIUM w którym wiele będzie się działo – dowiecie się jak obliczyć zużycie wody, czym różni się woda w rzece od wody z kranu i czy deszczówkę można pić? Pomocnicy Dziadka Tadka też przygotowali dla Was swoje zwariowane eksperymenty. Kto lubi działać twórczo, koniecznie musi zajrzeć do DEKORATORNI. Miłośnicy zagadek powinni odwiedzić stanowisko POŁAWIACZY PYTAŃ.  Nie zabraknie też słodkich pyszności i STREFY RELAKSU, gdzie przy łyku lemoniady przygotowanej na bazie dobrej wody prosto z kranu, będzie można zatopić się w świat bajki o Dziadku Tadku i jego wnuczku Olku.

Do dyspozycji uczestników Festiwalu będą specjaliści Wodociągów Miasta Krakowa – odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania! W godzinach trwania Festiwalu będzie można zwiedzić Zakład Uzdatniania Wody Bielany i poznać jego ponad 100-letnią historię.

To tylko niektóre z atrakcji,  jakie przygotowały dla Was Wodociągi Miasta Krakowa. By się o tym przekonać wpadnijcie koniecznie na III Festiwal Wody!!!

(wk)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie