Trzej Królowie przejdą ulicami miasta

Jak co roku, jutro (6 stycznia) ulicami Krakowa przejście kolorowy Orszak Trzech Króli. W tym roku, będzie to jednak wydarzenie wyjątkowe, bo królom będą towarzyszyli wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Krakowski orszak zostanie również podzielony na trzy części: orszak czerwony, niebieski i zielony.

Każdy z Orszaków Trzech Króli wyruszy z innych punktów miasta, by spotkać się na Rynku Głównym przy szopce Świętej Rodziny. „Orszak czerwony” – europejski – pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza wyruszy ze Wzgórza Wawelskiego i Drogą Królewską przejdzie na Rynek Główny. „Orszak zielony” – azjatycki – przejdzie z pl. Sikorskiego na Rynek Główny. „Orszak niebieski” – afrykański – wyruszy z kolei z pl. Matejki.

Na Rynku Głównym odbędzie się również wspólne kolędowanie. Mieszkańcy i uczestnicy Orszaku Trzech Króli otrzymają specjalne śpiewniki, w których znajdzie się również hymn Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Wspólnie odśpiewanie hymnu będzie jednocześnie jego oficjalną prezentacją.

Więcej informacji na temat Orszaku Trzech Króli można znaleźć na: www.orszak.org oraz www.krakow.orszak.org

(pt)

fot.  DrabikPany via Foter.com / CC BY

Najnowsze

Co w Krakowie