Trzy wypadki śmiertelne jednego dnia. Zginęli pieszy, rowerzysta i motorowerzysta

W wypadkach drogowych w Małopolsce, do których doszło 7 września, życie straciły 3 osoby. Wszystkie ofiary wypadków śmiertelnych to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – pieszy, rowerzysta i motorowerzysta – informuje małopolska policja. I apeluje o koncentrację oraz rozwagę na drodze.

To był jeden z najbardziej tragicznych dni na małopolskich drogach. W wypadkach w Sękowej (powiat gorlicki), Bochni i Krakowie zginęły 3 osoby – pieszy, rowerzysta i motorowerzysta.

Zderzenie skody z motorowerem

W poniedziałek, 7 września około godziny 13:30 na ulicy Kokotowskiej w Krakowie, doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki Skoda z kierującym motorowerem. Niestety 43-letniego motocyklisty nie udało się uratować.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca motoroweru nie zdążył wyhamować i wjechał w bok pojazdu. Niestety skutek wypadku był tragiczny dla motorowerzysty. Wezwane pogotowie nie mogło mu już pomóc.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku i zorganizowali objazdy, kierując ruch na okoliczne ulice. Przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśni dochodzenie Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Mercedes potrącił rowerzystę

Gorliccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce w Sękowej. W wyniku zderzenia mercedesa z rowerzystą, kierujący jednośladem 53-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego doszło w poniedziałek, 7 września 2020 roku, około godziny 17.30 na drodze powiatowej w miejscowości Sękowa. Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący mercedesem (25-letni mieszkaniec gminy Gorlice) potrącił poruszającego się w tym samym kierunku rowerzystę. Kierujący samochodem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Rowerzysta w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierowca mercedesa w trakcie zdarzenia był trzeźwy.

Mercedes potrącił pieszą

Z kolei Policjanci z Bochni pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na ulicy Łany w Bochni. Według wstępnych ustaleń śledczych kierujący mercedesem potrącił idącą prawidłową stroną drogi 56-latkę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń piesza zmarła na miejscu.

7 września br., około godziny 5:50, na ulicy Łany w Bochni doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 39-latek kierujący osobowym mercedesem potrącił poruszającą się prawidłową stroną drogi 56-latkę. Piesza w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Kierowca mercedesa w trakcie zdarzenia był trzeźwy.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie