TS przejmuje Wisłę SA! „Przestańmy się gnoić”

Towarzystwo Sportowe Wisła zostanie nowym właścicielem Wisły Kraków SA! Taką informację podał dziś w samo południe wiceprezes TS Robert Szymański. – Do godziny 10 mieliśmy hiobowe wieść na temat Wisły. Na szczęście wszyscy chyba poszli po rozum do głowy i rozmowy doprowadziły do sytuacji, że spółka nie upadnie. Że nie będziemy startować od czwartej ligi, a TS będzie nowym właścicielem Wisły – powiedział Szymański.

TS Wisła od piątku bardzo intensywnie negocjował warunki umowy z obecnym właścicielem Wisły Jakubem Meresińskim. – Na razie nie udało nam się załatwić formalności, ale jesteśmy po dżentelmeńskim słowie i jeszcze dzisiaj ta umowa zostanie sfinalizowana – stwierdził wiceprezes TS Wisła. Umowa ma zostać podpisana dziś (poniedziałek) o godzinie 16.

Oferta za… 10 funtów

– Ponad miesiąc temu dostaliśmy propozycję zakupu piłkarskiej Wisły od Telefoniki za 10 funtów. Transakcja miała dojść do skutku, ale trzeba było przejąć wszystkie zobowiązania, jakie ciążą na spółce. Nie doszliśmy do porozumienia, bo nie byliśmy spełnić pozostałych warunków i sprawa ucichła – dodał.

Klub kupił za to kontrowersyjny i tajemniczy biznesmen Jakub Meresiński. – Od początku zakupu spółki z niepokojem obserwowaliśmy sytuację. Stałaby się tragedia, gdyby Wisła Kraków upadła – powiedział szef TS Wisła Piotr Dunin – Suligostowski. – Rozmowy doprowadziły do porozumienia. Na jego podstawie TS Wisła Kraków wejdzie w posiadanie udziałów spółki Wisła Kraków S.A.

„Przestańmy się gnoić”

Szymański: – Nie kupujemy Wisły za złotówkę, ale za grube pieniądze. Zdajemy sobie sprawę, jak wielka odpowiedzialności za ciąży teraz na TS Wisła. Wszystkie strony tego porozumienia mają świadomość, że towarzystwo samo nie jest w stanie udźwignąć ciężaru prowadzenia drużyny piłkarskiej, ale tak naprawę nie mamy innego wyjścia. Albo to zrobimy, albo nas nie ma. I to jeszcze w tym tygodniu. Proszę, aby wszyscy, którzy psioczyli na TS, wzięli to sobie do serca. Natomiast my, jeszcze w tym tygodniu, przedstawimy kroki, jakie podejmiemy, aby podnieść finansowo Wisłę.

Władze TS Wisła zaapelowały także do kibiców, aby w piątek przyszli na stadion i zademonstrowali swoje poparcie dla klubu. – Przestańmy się gnoić po forach internetowych, pokażcie, że kochacie ten klub i zacznijcie nas wspierać. Wasze przyjście na stadion to wymierne środki finansowe dla klubu. Pokażcie jak kochacie ten klub – mówił Szymański.

(lm)

Zobacz także