Tunel na zakopiance. Padł rekord: 40 524 samochodów jednego dnia

Musisz przeczytać

W ostatni weekend padły nowe rekordy przejazdów przez tunel na Zakopiance. W niedzielę obiema nitkami przejechało 40 tys. 524  samochodów. W tym samym dniu padł również tylko w jednym kierunku przeprawą przejechało prawie 28 tys. pojazdów.

Tunel im. Marii i Lecha Kaczyńskich w ciągu Zakopianki pomiędzy miejscowościami Napraw i Skomielna Biała został otwarty w listopadzie ub. r. Jego budowa trwała pięć lat i siedem miesięcy, a koszt inwestycji wyniósł niemal jeden miliard zł. Oficjalne otwarcie tunelu pod koniec ubiegłego roku znacząco ułatwiło przejazd z Krakowa do Zakopanego. Z obiektu coraz chętniej korzystają zmotoryzowani, czego dowodem mogą być kolejne rekordy frekwencji przejazdów

9 lipca tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  poinformowała, że jednego dnia przeprawą w obu kierunkach tunelu przejechało ponad 37 tys. samochodów. Niedawny sierpniowy weekend okazał się jeszcze bardziej owocny. Wtedy przeprawą w obu kierunkach przejechało 38 tys. 24 pojazdów. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych, w miniony weekend padły nowe rekordy.

 – Nowy rekord w tunelu na zakopiance. Wczoraj ( 10 sierpnia – przy. red.) przejechało nim  40 tys. 524  samochodów. 40 tys. padło po raz pierwszy. Rekord też na nitce na Kraków – prawie 28 tys. pojazdów – przekazał GDDKiA.

 

Patrycja Bliska

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca