Pozowała na tle bramy z napisem „Arbeit Macht Frei”. I hajlowała

Turystka z Holandii z zarzutem propagowania nazizmu w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau – informuje małopolska policja. Kobieta pozowała do zdjęć na tle bramy z napisem „Arbeit Macht Frei” i w tym czasie wykonywała gesty pozdrowienia hitlerowskiego – hajlowała.

W niedzielę, 23 stycznia 2022 roku, tuż przed godziną 13 policjanci zostali powiadomieni przez Straż Muzealną byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau o ujęciu zagranicznej turystki. Kobieta została zatrzymana związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa propagowania nazizmu.
Funkcjonariusze policji przejęli 29 – letnią obywatelkę Holandii. Kobieta oraz jej 30 – letni mąż trafili do oświęcimskiej komendy Policji. O sprawie została powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że kobieta na tle bramy z napisem „Arbeit Macht Frei” pozowała do zdjęcia wykonując gesty pozdrowienia hitlerowskiego. Fotografie wykonywał jej 30 – letni mąż. Został on przesłuchany jako świadek. – Późnym popołudniem na podstawie zebranych dowodów podejrzanej został przedstawiony zarzut propagowania nazizmu. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu. Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat – informują małopolscy policjanci.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie