Twierdził, że jest „królem lotniska”. W dowodzie miał obsceniczne rysunki

Obsceniczne rysunki, zamazane nazwisko i własna „twórczość” . Z takim dokumentem zgłosił się do odprawy paszportowej na krakowskim lotnisku. W jej trakcie stwierdził, ze jest „królem lotniska” 

Zaczęło się całkiem niewinnie. Tuż przed godziną 15. do odprawy paszportowej na krakowskim lotnisku  zgłosił się pasażer lotu do Shannon, który wylegitymował się polskim dowodem osobistym, oryginalnym i wydanym przez właściwy organ. Podróżny nie był również poszukiwany. 

Podczas odprawy mężczyzna zaczął zachowywać się arogancką. Twierdził, ze jest „królem lotniska” a w funkcjonariuszom straży granicznej przedstawił „nietypowy” dowód osobisty.

Fot. Karpacki Oddział Straży Graniczne

 – Zarówno na awersie, jak i rewersie dowodu osobistego znalazły się wydrapane ostrym narzędziem napisy i obsceniczne rysunki. Interwencja w strukturę dokumentu spowodowała nieodwracalne zniszczenie jednego z jego ważnych zabezpieczeń. „Twórczość” Polaka sprawiła, że posiadany przez niego dokument przestał odpowiadać obowiązującym wzorom, jak też uprawniać do przekroczenia granicy. Dowód osobisty tym samym stał się bezużyteczny – relacjonuje zdarzenie  Justyna Drożdż z Zespołu Prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

W związku z tym, że „króla lotniska” nie obowiązywały specjalne przywileje i nie posiadał innego dokumentu podroży, nie zezwolono mu na wyjazd z RP – Do czasu uzyskania nowego dokumentu, podróżny będzie zmuszony pozostać w kraju dłużej, niż pierwotnie planował –  mówi Justyna Drożdż.

(JS)

 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie