Twoje dziecko zaczęło się nudzić? Groteska zaprasza na specjalne internetowe spotkania!

Instytucja kultury rusza z akcją „Złap Groteskę w sieci”. Wszystkie dzieci będą mogły brać udział w specjalnych spotkaniach on-line. Na stronie teatru od poniedziałku będzie można znaleźć popularne piosenki ze spektakli oraz… zarejestrowany spektakl „Brzydkie Kaczątko”. Twoje dziecko nie będzie musiało się nudzić!

Już od poniedziałku, 16 marca jako pierwszy teatr w Krakowie Groteska startuje z oryginalną propozycją „Złap Groteskę w sieci” i zaprasza wszystkie dzieci na specjalne, internetowe  spotkania. Każdego dnia w samo południe, na stronie internetowej teatru  www.groteska.pl  umieszczane będą najpopularniejsze piosenki ze spektakli, natomiast w ofercie na wspólne weekendowe oglądanie zobaczyć będzie można „Brzydkie kaczątko”, zarejestrowane specjalnie na tę okoliczność.

Wybór ten nie jest przypadkowy „Brzydkie kaczątko” na motywach baśni H.Ch. Andersena i w reżyserii Beaty Pejcz to ulubiona sztuka najmłodszych bywalców „Groteski”. Teraz pojawi się ona w nowej odsłonie. Po raz pierwszy w Internecie. „Brzydkie kaczątko” uczy tolerancji, cierpliwości, akceptacji i daje nadzieję. 

– Ten pomysł zrodził się w naszym teatrze jakoś tak naturalnie, niemal kwadrans po ogłoszonej decyzji o zamknięciu szkół i instytucji kultury. Rozumiemy; nie możemy grać dla naszych najmłodszych widzów na żywo – no to zróbmy im prezent w sieci. Jasne, że to nie to samo; w końcu bezpośredniego kontaktu w teatrze nic przecież nie zastąpi, ale wszyscy jesteśmy w ekstraordynaryjnej sytuacji – mówi dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Groteska Adolf Weltschek.

krakow.pl/js

Najnowsze

Co w Krakowie