Ty segregujesz odpady, a wszystko ląduje w jednej śmieciarce [video]

Fot. screen Facebook Nasze miasto w naszych rękach

Segregujesz śmieci? Do jednego kubła wrzucasz papier, do drugiego plastikowe butelki? Ten filmik może ostudzić twój ekologiczny zapał. Widać na nim, jak w jednej śmieciarce lądują odpady z kubła na papier oraz z kubła na plastik i metal.

Filmik nagrany na jednym z krakowskich osiedli, opublikowany na Facebooku „Nasze miasto w naszych rękach” wzbudził ogromne zainteresowanie w internecie. I komentarze.

Pierwsza myśl: no pięknie, człowiek segreguje, a MPO Kraków i tak wszystko ładuje do jednej śmieciarki. Druga myśl: zaraz, a co w żółtym pojemniku robi ten karton (nie mówię o tym wrzuconym tam przez pracownika, obok cały czas był drugi)?Trzecia myśl: a właściwie to kto i na jakiej podstawie decyduje, czy kontener nadaje się do zbiórki selektywnej?Myśl czwarta, podsumowująca: mamy przerąbane. Z taką kulturą ekologiczną (niezależnie od tego, kto jest winny) będziemy płacić więcej i i tak nas to nigdzie nie zaprowadzi 🙁

Posted by Maciej Ochałek on Tuesday, November 17, 2020

„To po co ja (i zapewne wiele innych osób) skrupulatnie segreguję na pięć kupek i potem objuczony worami dokładnie wrzucam do odpowiednich kontenerów?” – pyta jeden z internautów.

Dość oryginalne podejście do sprawy ma radny Łukasz Wantuch. „To co robi MPO jest bardzo sensowne jak się zna szczegóły. 5 pojemników jest zbędnych. I tak wszystko sortuje się na Baryczy. A taki sposób zbierania zmniejsza koszty” – uważa radny Wantuch.

A Wy co o tym myślicie?

(red)

Zobacz także