Tylko jednej nocy ukradł 580 litrów paliwa. Użył prostych narzędzi

Kominiarka, rękawiczki, klucz nastawny służący do wyłamywania korków baków – to zestaw złodziejski przyrządów, dzięki którym 20-latek z Krakowa jednej nocy ukradł 580 litrów paliwa z samochodów zaprakowanych na stacji benzynowej w powiecie wielickim. Sprawca jest już w rękach policji, grozi mu do lat więzienia.

Wieliccy kryminalni zatrzymali 20-latka, który ukradł 580 litrów paliwa ze zbiorników ciężarówek, zaparkowanych na jednej ze stacji benzynowych w miejscowości Czyżów (gmina Gdów). Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 listopada 2022 roku. Sprawca, z pięciu pojazdów ciężarowych ukradł paliwo – w sumie 580 litrów.

W toku dochodzenia, po pięciu dniach, funkcjonariusze wielickiej komendy wpadli na trop 20-letniego sprawcy i zatrzymali go na terenie Krakowa. Jednocześnie zabezpieczyli samochód, który posłużył złodziejowi do dokonania tych przestępstw. Wewnątrz pojazdu policjanci znaleźli m.in. kominiarkę, rękawiczki, klucz nastawny służący do wyłamywania korków bakowych, a także kilka sztuk ubrań o wyraźnej woni paliwa.

Łącznie 20-latek usłyszał 5 zarzutów, w tym 3 dotyczące włamań i kradzieży paliwa. Wartość skradzionego paliwa to ponad 4500 złotych. Mężczyzna przyznał się do wszystkich postawionych zarzutów. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie