TYLKO U NAS. Nieoficjalnie: Jest porozumienie w Radzie Miasta Krakowa! Niecodzienne rozwiązanie…

fot. KRKnews
Czy to koniec sporów w Radzie Miasta Krakowa? Przez pierwszą połowę kadencji przewodniczącym ma być przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, a przez drugą część radny z Przyjaznego Krakowa – dowiedział się nieoficjalnie KRKnews.
 
Były kłótnie, przerwy w obradach i przerzucanie się odpowiedzialnością, ale coraz więcej wskazuje, że wkrótce skończy się konflikt w sprawie wyboru przewodniczącego rady miasta.
 
Według naszych informacji przez pierwszą kadencję przewodniczącym ma być przedstawiciel z Koalicji Obywatelskiego, a na o stanowisko rekomendowany jest Dominik Jaśkowiec z Platformy Obywatelskiej. Wówczas wiceprzewodniczącymi byłoby  dwóch przedstawicieli Przyjaznego Krakowa i jeden z PiS-u.
 
W połowie kadencji ma dojść do zmiany i przewodniczenie obejmie ktoś z Przyjaznego Krakowa, dwóch wiceprzewodniczących będzie pochodziło z Koalicji Obywatelskiej, a jeden z PiS.
 
Pat w radzie miasta ciągnął się od kilkunastu dni, bo trwało przeciąganie liny między Koalicją Obywatelską a Przyjaznym Krakowem. Najpierw nie udało się  przegłosować kandydatury Dominika Jaśkowca (PO), choć sam prezydent Jacek Majchrowski wystąpił z mównicy i go zarekomendował. Nazajutrz nie został zgłoszony już żaden kandydat i wybór odroczono do 5 grudnia.
 
I to właśnie jutro w życie ma wejść powyższy plan.
 
jh
 

 

Zobacz także