Tym razem imprez na Krupówkach nie było. Ale i tak policjanci wypisali 298 mandatów, a jedną osobę zatrzymali

Widmo trzeciej fali oraz wydarzenia sprzed dwóch tygodni powstrzymały turystów przed imprezowaniem w Zakopanem, choć bez incydentów się nie obyło.

Dwa tygodnie temu Zakopane ściągnęło na weekend tłumy spragnionych białego szaleństwa, kibiców skoków narciarskich, miłośników gór i zakochanych. Na Krupówkach od razu zrobiło się tłoczno, a wieczorem zapanowało istne szaleństwo. Na głównej ulicy stolicy Tatr ludzie świętowali zniesienie niektórych obostrzeń.

W ostatni weekend na Krupówkach też były tłumy, ale było o wiele spokojniej. W Zakopanem zaroiło się od mundurowych, miejscowych policjantów wspierało prawie 70 policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Reagowali oni na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek. Interweniowano także na skutek wybryków osób, które przesadziły z alkoholem.

„Przez weekend policjanci przeprowadzili 264 interwencje. Mundurowi wylegitymowali 504 osoby i ujawnili 424 wykroczenia. Stosowano pouczenia, ale większość interwencji – 298 – zakończyła się mandatami karnymi. Aż 257 z nich nałożono za brak maseczki. W stosunku do 81 osób zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, w tym 71 za nieprawidłowe lub brak zasłaniania ust i nosa” – czytamy w komunikacie komendy.

Jedna osoba została zatrzymana za usiłowanie wręczenia policjantom łapówki.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie