Tym razem policja i kierowcy byli zgodni… Od dziś zmiana w organizacji ruchu!

Dziś na skrzyżowaniu ul. Śliwiaka i ul. Bartników została uruchomiona dotychczas wyłączona sygnalizacja świetlna. – Decyzja została podjęta w odpowiedzi na liczne wnioski ze strony kierowców, w tym także ze strony policji – informują urzędnicy.

Sygnalizacja została przygotowana wiele lat temu podczas budowy ulicy Śliwiaka, lecz z uwagi na niewielkie natężenia ruchu na wlotach podporządkowanych działała jedynie w trybie ostrzegawczym.

– Z uwagi na oddanie nowo powstałych inwestycji i tym samym znaczne wzmożenie ruchu, dotychczasowe rozwiązanie przestało być wystarczające. Celem wprowadzonej zmiany jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Nowe rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo pieszych, którzy chcąc przejść na drugą stronę muszą pokonać trzy pasy ruchu. Wprowadzona zmiana ułatwi również kierowcom bezpieczny wyjazd z ulic podporządkowanych – informują urzędnicy.

Sygnalizacja będzie włączona i dostosowana do funkcjonującej koordynacji oraz będzie podpięta do Systemu Sterownia Ruchem. To pozwoli na jej automatyczne dostosowanie do warunków ruchu.

Urzędnicy informują jednak, że w czasie realizacji dostosowania i kalibracji programu do aktualnych warunków ruchu mogą pojawić się utrudnienia lub usterki, więc przez jakiś czas skrzyżowanie będzie objęte szczególnym nadzorem. Prace dotyczące kalibracji mogą trwać do końca miesiąca.

– Prosimy o wyrozumiałość, a w przypadku zaobserwowania nieprawidłowego działania sygnalizacji o zgłoszenie tego faktu (w przypadku usterek – całodobowo pod numerem 12 616 75 55, w zakresie spostrzeżeń do programu – w godzinach pracy urzędu pod numerem 12 616 84 67) – podają urzędnicy.

jk

 

Najnowsze

Co w Krakowie