Tysiąc budek dla ptaków na Walentynki

Tysiąc budek lęgowych dla małych ptaków a także karmników z okazji Walentynek, czeka na wszystkich chętnych pod krakowskim magistratem.  Akcję po raz kolejny organizuje  krakowskie MPO i Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka.  Każdy mieszkaniec może otrzymać je za darmo. Budki przeznaczone są dla jeżyków, sikorek czy wróbli. Wszystkie domki zbudowano z materiałów z odzysku.

14 lutego o godz. 12.00 przed krakowskim magistratem na Placu Wszystkich Świętych Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wraz z Asocjacją Promotorów Radosnego Ptaka organizują Walentynki po krakowsku, których symbolem jest budka lęgowa. Jak co roku do rozdania będzie około 1000 sztuk budek, zbudowanych  z materiałów z odzysku.

MPO odbiera od krakowian odpady wielkogabarytowe, stare meble, łóżka, fotele, kanapy, biurka, szafy. Pozyskane stąd drewno może być wykorzystane na różne sposoby – „Idea jest jedna: drewno ma wrócić do użycia, również w postaci budek lęgowych. A montując budki zapraszamy ptaki do parków i ogrodów” podkreśla urząd miasta. 

– Budka lęgowa jest czymś naturalnym. W wyniku miłości tworzy się w niej życie. To jest podpowiedź dla wszystkich młodych, że jak mają poważne zamiary, to trzeba dać dziewczynie budkę lęgową, popatrzyć głęboko w oczy i ona powinna wiedzieć, że jesteśmy poważnym inwestorem i myślimy o niej w sposób odpowiedzialny – mówił podczas ubiegłorocznej akcji  Waldemar Domański, pomysłodawca akcji.

W ciągu kilku lat w czasie takich akcji rozdano około 16 tys. budek lęgowych, które stały się nowym bezpiecznym domem dla wielu gatunków ptaków. 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie