Aktualności Miasto

Uciekł Ci wielbłąd? Mandat! Nietypowe zdarzenie pod Krakowem [WIDEO]

Warto o tym pamiętać, na wypadek gdyby komuś z nas uciekł wielbłąd. Gdy zwierz wybiegnie na drogę – zapłacimy mandat. Do takiego zdarzenia doszło na drodze nr 44 biegnącej z Zatora do Oświęcimia, a jeden z kierowców nagrał to zdarzenie.

Wielbłąd uciekł z cyrku i postanowił skorzystać z drogi krajowej nr 44. Szybko się rozpędził, a pracownicy cyrku nie byli w stanie go zatrzymać.

Po obejrzeniu nagrania w internecie, sprawą zainteresowali się policjanci, którzy postanowili odnaleźć właściciela zwierzęcia. Powyższe zadanie nie było trudne, gdyż najbliższym miejscem, z którego mogło uciec tak egzotyczne zwierzę był cyrk, który zagościł w Zatorze.

W rozmowie z przedstawicielem cyrku policjanci potwierdzili ucieczkę zwierzęcia, które przez kilkanaście minut pozostawało na wolności, a następnie zostało schwytane przez pracowników cyrku. W związku z tym, że policjanci nie otrzymali żadnego zgłoszenia od kierowców, ani mieszkańców, aby zwierzę dokonało jakichkolwiek uszkodzeń, na przedstawiciela cyrku nałożyli mandat karny za nie zachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Policjanci byli pod wrażeniem czujności kierowców, którzy mimo dużego natężenia ruchu w porę zauważyli zagrożenie i nie doszło do potrącenia zwierzęcia. Ale z drugiej strony – przegapić takiego wielbłąda to by dopiero było osiągnięcie.

(wm, KWP Kraków)

fot. Youtube