Uczniowie klas mundurowych odwiedzili krakowskich policjantów (zdjęcia)

12 kwietnia 2023 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbył się „dzień otwarty” dla uczniów klas mundurowych z pięciu szkół średnich z województwa małopolskiego. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki zawodu policjanta oraz zapoznać się z procedurami kwalifikacyjnymi do służby.

W wydarzeniu udział wzięło 97 uczniów klas maturalnych ze szkół średnich znajdujących się na terenie województwa małopolskiego. Byli to uczniowie: II LO w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr. 2 w Wadowicach, XVI LO w Tarnowie, XXV LO w Krakowie oraz II LO w Bochni.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji na placu apelowym. Policyjni prelegenci omówili procedury doboru i warunki przyjęcia do służby. Przedstawili także części składowe postępowania kwalifikacyjnego, w tym test wiedzy i test psychologiczny. W policyjnej sali gimnastycznej przygotowany został tor przeszkód, na którym uczniowie mogli spróbować swoich sił w teście sprawności fizycznej. Następnie uczniowie mieli okazję zapoznać się z bronią palną i środkami przymusu bezpośredniego, które są używane w codziennej służbie policjantów. Policyjni prelegenci przedstawili również ekspozycję sprzętu służbowego.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli pokaz wyszkolenia policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wraz Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji. Dzień otwarty był doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta oraz przybliżenia procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji.

„Dni otwarte” zorganizowali policjanci Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – Spotkanie z uczniami klas mundurowych było doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta oraz przybliżenia procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji – podkreśla mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

fot. Malopolska Policja 

(JS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie