Udawał policjanta i umawiał się z prostytutkami. Lista jego grzechów jest długa

Zakupił policyjną odznakę i zaczął nawiedzać prostytutki, by wymuszać od nich pieniądze. Teraz ma kłopoty.

47-letni mieszkaniec Skawiny zakupił w internecie replikę policyjnej odznaki, z której postanowił zrobić „użytek”.

– W połowie stycznia umówił się w jednym z mieszkań na terenie Olszy na odpłatne spotkanie towarzyskie z kobietą. Mężczyzna przedstawił się gospodyni jako policjant, pokazał towarzyszce fałszywą odznakę policyjną i poinformował ją, że zamieszczanie takich anonsów w sieci jest nielegalne, grozi jej mandat i wydalenie z kraju oraz zażądał od niej wydania pieniędzy „za milczenie”. Wystraszona kobieta przekazała oszustowi pieniądze w kwocie ponad 2 tys. złotych – informuje policja.

W podobny sposób 47-latek zastraszył mieszkankę krakowskich Rakowic, która jednak nie chciała „współpracować”, wiec przemocą zabrał jej 900 złotych jako należność za rzekomy mandat.

– Informacje, że mężczyzna podający się za fałszywego mundurowego oraz zastrasza i okrada kobiety, dotarła do krakowskich funkcjonariuszy. Policjanci ustalili, że „przebieraniec” to prawdopodobnie 47-letni mieszkaniec Skawiny. Kryminalni pojechali pod wytypowany adres, gdzie zastali podejrzanego. Przeszukali mieszkanie 47-latka, w którym znaleźli i zabezpieczyli m.in. fałszywą odznakę policyjną, którą okazywał pokrzywdzonym podejmując „czynności służbowe” – podaje policja.

Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Lista jego przewinień jest długa. W więzieniu może spędzić nawet 12 lat.

jk

Fot. policja w Krakowie (zdjęcie poglądowe)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie