PO ujawnia swoje plany na Kraków. „Logiczna Alternatywa jest… nielogiczna”

Poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś zdradził na antenie Radia Kraków część planów na zbliżające się wybory na prezydenta Krakowa. Wszystko wskazuje na to, że jedna możliwa koalicja już… odpadła.

Chodzi o Logiczną Alternatywę, ugrupowanie Łukasza Gibały. Czy to może być wspólny kandydata PO i Nowoczesnej? Raś jest przekonany, że… nie.

– Logiczna Alternatywa jest o tyle nielogiczna, że wciąż wydaje pieniądze na kampanię, lansując swojego lidera. Nie wiemy o co chodzi tej Alternatywie. Przyglądam się Łukaszowi Gibale. To polityk ambitny. On by chciał zostać prezydentem Krakowa, robi ku temu wszystko. Jednak w poznaniu bezpośrednim wydaje się, że on nie ma tylu argumentów, żeby być poważnym kandydatem na urząd w Krakowie – mówi Raś.

No to kogo ma zamiar poprzeć PO? Partia wciąż nie przedstawiła swojego kandydata do startu w wyborach na prezydenta Krakowa. A więc ponowny romans z Jackiem Majchrowskim? Raś potwierdza, choć najpierw oczekuje jasnej deklaracji od prezydenta, że chce ponownie wystartować. Wtedy wszystko możliwe.

– Spróbujemy to wygrać wspólnie. Mam nadzieję, że uda się kooperować z Jackiem Majchrowskim i innymi ugrupowaniami obywatelskimi. Cenimy sobie tę współpracę – podkreśla Raś.

– Dla PO ważne jest to, żeby nie dopuścić do przejęcia sejmiku przez PiS. To będzie trudna batalia, ale musimy walkę podjąć. Mamy swoje argumenty, świetnego marszałka – dodaje polityk Platformy.

(wm, Radio Kraków)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie