Ukradł dzwon z wieży kościelnej wart 4 tys. złotych. Sprzedał go za 150 złotych

Czy można ukraść dzwon z wieży kościelnej? Można. Tylko po co? Aby sprzedać go w punkcie złomu za kwotę wielokrotnie niższą niż jego wartość. Na szczęście wykonany z brązu dzwon, skradziony w jednej z małopolskich parafii, odzyskano.

„W noc przed Wigilią kilkudziesięciokilogramowy dzwon zniknął z dzwonnicy kościelnej w Białej w powiecie tarnowskim. Jeszcze przed nowym rokiem policjanci odzyskali utracony przedmiot, który wrócił do parafian” – informuje małopolskiej policji

24 grudnia 2020 roku ksiądz z parafii w Białej zgłosił tarnowskiej policji kradzież dzwonu z wieży kościelnej. Proboszcz poinformował, że obecnie trwa remont dzwonnicy i ustawione są tam rusztowania. Ktoś więc zapewne wspiął się na wieżę i zabrał kilkudziesięciokilogramowy dzwon wart około 4 tys. złotych.

Jeszcze przed końcem roku, policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód namierzyli złodzieja. Jak się okazało, dzwon zdemontowany z wieży kościelnej został sprzedany do punktu skupu złomu. W skupie 43-letni sprawca kradzieży dostał za niego … 150 złotych.

Fot. małopolska policja

„Dzwon wykonany z brązu wrócił do parafian, a mężczyzna, który przyznał się do przestępstwa i złożył w tej sprawie wyjaśnienia, usłyszał zarzut kradzieży” – informuje policja. Sprawę prowadzi komisariat w Mościcach pod nadzorem tarnowskiej prokuratury. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie