Ukradła 5 milionów i przepuściła w kasynach! Księgowa stanie przed sądem

Małopolscy policjanci z sekcji zwalczania przestępstw gospodarczych zatrzymali kobietę, która w przeciągu siedmiu lat wyprowadziła z firmy, w której pracowała jako księgowa ponad 5 mln. zł. 46-latce grozi do 10 lat więzienia.

Śledztwo toczące się pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie zostało wszczęte w kwietniu tego roku. Policjanci w trakcie postępowania ustalili, że przestępczy proceder trwał od połowy 2012. 46-letnia obecnie kobieta, od dłuższego czasu była księgową w jednej z krakowskich firm z branży odzieżowej. Analizując dokumenty finansowe spółki śledczy ustalili, że kobieta od kilku lat wprowadzała w błąd osoby uprawnione w firmie do akceptacji przelewów bankowych powodując straty na szkodę firmy.

Sprawczyni wpadła bowiem na pomysł, że będzie wyprowadzać pieniądze ze spółki pod pozorem dokonywania firmowych płatności. Będąc księgową i odpowiadając za sprawy finansowe firmy systematycznie informowała przełożonych, że powstał szereg zobowiązań na rzecz kontrahentów, wierzycieli czy też podatków i istnieje konieczność ich realizacji.

– Następnie przygotowywała szereg przelewów z konta spółki pod fikcyjnymi tytułami, wskazując jako beneficjentów kontrahentów czy urzędy skarbowe. Jednakże w miejsce rachunku kontrahenta zamieszczała numer własnego konta bankowego. W ten sposób na przestrzeni kilku lat wyprowadziła z firmy 5 mln 400 tys. złotych – wyjaśnia Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

Na podstawie zebranych w sprawie dowodów przedstawiono jej zarzuty oszustwa na mieniu znacznej wartości. Decyzją Sądu, 17 kwietnia została tymczasowo aresztowana na 2 miesiące. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta twierdzi, że pieniądze te przeznaczała między innymi na hazard i spłatę długów hazardowych.

Najnowsze

Co w Krakowie