Ukrainiec był tak pijany, że zjechał autem po schodach… Właśnie w ten sposób należy z nimi postępować!

KWP Kraków

Opis tej pijackiej podróży jest tak absurdalny, że aż trudno uwierzyć, iż wydarzyło się to naprawdę. Pijany Ukrainiec i tak miał szczęście, że w ogóle przeżył. A złapany został dzięki obywatelskiej postawie 35-letniego mężczyzny.

W Olkuszu jeden z kierowców zauważył niepewnie jadący samochód. W pewnym momencie pojazd (a raczej jego kierowca) nie wykręcił na łuku drogi, zjechał po schodach (!) na drogę krajową 94, a następnie przejechał w poprzek obydwa pasy ruchu i uderzył w betonowy kosz na śmieci.

Z samochodu chwiejnym krokiem wyszedł mężczyzna, ale ucieczkę uniemożliwił mu 35-letni świadek zdarzenia, który powiadomił policję.

Okazało się, że pijany kierowca to 32-letni Ukrainiec, który miał 2 promile alkoholu we krwi. Teraz czeka go rozprawa w sądzie.

Z kolei mężczyzna, która go złapał, otrzymał gratulacje. „Kierujemy słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Olkusza. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu” – napisano na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. KWP Kraków

Zobacz także