Ukrainiec kradł narzędzia z marketów budowlanych. Słono za to zapłaci!

fot. Małopolska Policja

Kradł elektronarzędzia i przyrządy pomiarowe. Obywatel Ukrainy myślał, że kradzież narzędzi o łącznej wartości ponad 2 tys złotych, ujdzie mu na sucho. Złodziej został zatrzymany przez policjantów, gdy spowodował kolizję drogową. Teraz 29-latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności.

W centrum handlowym na krakowskich Bronowicach, cudzoziemiec ukradł trzy sztuki elektronarzędzi na łączną kwotę ponad 1760 zł. Złodziej wszedł na wybrany dział produktów, następnie odwrócił się plecami do kamery monitoringu, wyjął z opakowań interesujące go elektronarzędzia i ukrył w ubraniu. Puste opakowania odłożył na półkę, a sam szybko opuścił sklep.

Z Bronowic złodziejaszek przemieścił się na teren Czyżyn, gdzie w jednym z marketów budowlanych ukradł kolejny towar na łączną kwotę około 680 zł. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej kradzieży, złodziej zabrał dwie sztuki elektronarzędzi, po czym jeden przedmiot schował do kieszeni spodni, drugi do rękawa kurtki, a puste opakowania odłożył z powrotem na sklepową półkę.

Po dokonanej kradzieży złodziej chciał pospiesznie opuścić obiekt handlowy, ale próbowała mu to uniemożliwić pracownica sklepu, która zorientowała się, że mężczyzna zabrał towar, za który nie zapłacił i pobiegła za nim. Napastnik okazał się silniejszy i wyrwał się kobiecie, a następnie wsiadł do samochodu i odjechał.

O kradzieżach zostali poinformowani policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie personaliów sprawcy. Policjanci zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, przesłuchali świadków oraz przeprowadzili czynności operacyjne, które pozwoliły im wytypować kto może stać za przestępczym procederem.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany pod koniec lipca br., przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce… kolizji spowodowanej przez 29-latka.

Policjanci przewieźli mężczyznę na komisariat, gdzie przeprowadzono z nim niezbędne czynności. Obywatel Ukrainy przyznał się do zarzucanych mu czynów. 29- latek odpowie za kradzież. Grozi mu do 5 lat więzienia.

js/Małopolska Policja

Zobacz także