Ulica Opolska do remontu. Od dzisiaj początek prac

Musisz przeczytać

Od dzisiaj, 13 września rozpoczyna sie remont ulicy Opolskiej. Prace remontowe obejmą odcinek o długości ponad 1,2 km, od ulicy Prądnickiej do ul. Pleszowskiej. Ten fragment ulicy znajduje się pomiędzy dwiema dużymi miejskimi inwestycjami i był intensywnie wykorzystywany przez mieszkańców i kierowców.

Nawierzchnia ulicy Opolskiej na wysokości Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła 2, jest bardzo mocno zniszczona. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy ten fragment służył jako objazd w trakcie budowy pobliskiego tunelu i tramwaju na Górkę Narodową. Dodatkowo ulica została zniszczona przez ciężki sprzęt budowlany, który codziennie dojeżdżał na budowę linii tramwajowej. Dlatego Zarząd Dróg Miasta Krakowa podjął decyzję o przeprowadzeniu remontu tego odcinka ulicy.

Teraz ZDMK poinformował, o dacie rozpoczęcia prac. Już od jutra, 13 września drogowcy rozpoczną prace od remontu zatoki przystankowej – Pleszowska 01. Zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu: przystanek zostanie przeniesiony o ok. 100 m, możliwe lokalne zwężenia jezdni. Roboty przy zatoce potrwają ok. 3 tygodnie. Następnie ekipy przystąpią do wymiany nawierzchni. Planowane zakończenie remontu tego odcinka to grudzień tego roku, a jego koszt to ok. 740 tys. zł.

Jak informuje ZDMK „celem prac remontowych jest nie tylko położenie nowej warstwy asfaltu, ale także naprawa krawężników i miejscowych chodników”. Zgodnie z harmonogramem, prace remontowe mają się zakończyć do połowy grudnia.

Jarek Strzeboński

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca