Umiesz pisać po polsku? Sprawdź się!

To dobra okazja, by sprawdzić swoją znajomość języka polskiego. W sobotę odbędzie się IV Dyktando Krakowskie, które po raz pierwszy odbędzie się także w kategorii junior.

Dyktando przeprowadzone zostanie w dwóch wersjach – tradycyjnej, otwartej dla wszystkich, oraz w kategorii junior (dla osób do 15. roku życia). Dyktanda odbędą się jednocześnie, w dwóch aulach Auditorium Maximum UJ. Autorką tekstu jest ponownie dr hab. Mirosława Mycawka z Wydziału Polonistyki UJ, która zapowiada, że tak jak w poprzednich latach nie zabraknie w nim krakowskich klimatów.

Dyktando Krakowskie jest częścią Miesiąca Języka Ojczystego, organizowanego przez Wydział Polonistyki UJ, Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia oraz Stowarzyszenie Polonistów. Autorką tekstu IV Krakowskiego Dyktanda jest ponownie dr hab. Mirosława Mycawka z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, która zapowiada, że tak jak w poprzednich latach nie zabraknie w nim krakowskich klimatów.

Tekst Dyktanda zostanie najpierw przeczytany w normalnym tempie – po to, by piszący zapoznali się treścią. Prawdziwe zmagania z ortograficznymi pułapkami rozpoczynają się podczas kolejnego czytania tekstu. Co roku wydarzenie gromadzi ok. 500 osób, które chcą sprawdzić swoją ortograficzną wiedzę. Dla najlepszych przygotowane zostaną atrakcyjne nagrody.

(wm, krakow.pl)

fot. UJ / materiały prasowe

Zobacz także