Unijne środki na 29 Listopada. „To doskonała informacja”

To już pewne. Miasto dostanie unijne wsparcie na modernizację al. 29 Listopada. Krakowski projekt spełnił kryteria konkursowe i znalazł się na drugim miejscu tzw. listy rankingowej zadań zgłoszonych w ramach jednej z osi priorytetowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

– To doskonała informacja dla Krakowa. Decyzja Centrum Unijnych Projektów Transportowych, rządowej agendy podlegającej Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa nie tylko sprawia, że możemy przystępować do realizacji tej ważnej dla mieszkańców inwestycji. To także dowód, że minister Andrzej Adamczyk pamięta o potrzebach rozwojowych Krakowa i naszego regionu – komentuje Prezydent Jacek Majchrowski.

Przypomnijmy: modernizacja al. 29 Listopada na odcinku od ul. Opolskiej do granic miasta to jedna z kluczowych inwestycji transportowych na północy Krakowa. Ma ona za zadanie udrożnić wyjazd z Krakowa w kierunku Warszawy. Obecnie na wąskim odcinku tworzą się korki. – Zadanie jest obecnie na etapie przetargu. Jego wynik poznamy jeszcze w tym roku – informuje Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Warto wspomnieć, że rozbudowa al. 29 Listopada to jedna z kilku inwestycji transportowych w tej części Krakowa. Wśród równie ważnych zadań jest budowa kilku linii tramwajowych: do Górki Narodowej, na Azory, w rejon ul. Jasnogórskiej, czy do os. Mistrzejowice przez Prądnik Czerwony.

(wm, krakow.pl)

Zobacz także