Uniwersytet Ekonomiczny dostanie prezent na 100-lecie. Duży i kosztowny

Wielofunkcyjny, energooszczędny budynek z pomieszczeniami dydaktycznymi i biurowymi, aulą na 500 miejsc, zapleczem gastronomicznym i pokojami gościnnymi dla wykładających naukowców, a także z lokalnym centrum informatyki – tak będzie wyglądał nowy budynek dydaktyczno–konferencyjny na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków ogłosił właśnie konkurs architektoniczno-urbanistyczny na najlepszy projekt dla budynku przy ul. Rakowickiej 27. Budynek powstaje w związku z jubileuszem 100-lecia uczelni.

– Chcemy, aby ten nowy budynek był ważną częścią tkanki miejskiej, żeby wpisywał się w krajobraz Krakowa, żeby podnosił walory naszego miasta i był dobitnym znakiem, że Kraków dynamicznie ale w sposób racjonalny i dobrze pomyślany się rozwijał – powiedział podczas konferencji Rektor UEK Stanisław Mazur.

– Wierzymy, że jesienią rozstrzygniemy konkurs, zakładamy, że w dwóch, trzech kolejnych latach ukończymy budowę tego obiektu – dodał Stanisław Mazur.

– Ogłoszenie konkursu architektoniczno–urbanistycznego na budowę nowego budynku związanego ze 100-leciem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie jest czymś wyjątkowym. Oczekiwania co do tej inwestycji są bardzo wysokie: co do jakości, skali i rozwiązań, jakie będzie on prezentował, a to w związku z funkcją, jakie pełni uczelnia na mapie Krakowa. Przestrzeń, która jest zagospodarowywana na potrzeby  dydaktyczno – konferencyjne związana z funkcjonowaniem Uniwersytetu – to również jeden z elementów fundamentu, który decyduje o tym, że Kraków stanowi silny ośrodek akademicki w Europie, a nawet na świecie – powiedział Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 120 mln złotych. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy składać do dnia 11 marca  do godz. 14:00.

jk, krakow.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie